O výrobcích - Největší tuzemskou automobilkou je Abrex. Exportuje do celého světa

zdroj: www.car.cz, 17.06.2009

Až jeden a půl milionu vyrobených automobilů, export téměř do všech zemí světa ? to je vizitka společnosti Abrex. S určitou nadsázkou se dá říci, že je to největší automobilka v naší republice. Je jen třeba dodat, že v případě této firmy se jedná o modely aut.

Abrex se zaměřuje především na produkci vozidel vyráběných u nás. Podle slov jednatele společnosti pana Radka Bukovského je cílem zmapovat a na trh uvést kompletní sortiment aut, ale dnes i motocyklů, který se kdy vyráběl, nebo dosud vyrábí na našem území. „Společnost Abrex je na trhu od roku 1998.

V současné době máme hotových nebo připravených zhruba sto forem, což představuje až tisíc modelů,“ říká k produkci autíček Abrex pan Bukovský. Abrex vyrábí modely v měřítku 1:72, 1:43, 1:24 i 1:18. Pro letošní rok je připravována řada novinek, kam patří například Škoda pickup, Škoda Felicia, ale i další modely škodovek. Novinkami, které si mohou již zájemci pořídit z nabídky Abrexu, jsou motocykly JAWA. Můžete tak mít třeba legendární kývačku, malý motocykl Pionýr, kterému se familiárně říkalo „pařez“, nebo závodní stroj, kterým jezdil František Šťastný, či soutěžní speciál pro šestidenní, se kterým se naši reprezentanti stali několikanásobnými mistry světa.

Pro letošní rok se chtějí v Abrexu soustředit na výrobu modelů v měřítku 1:18 a těšit se můžeme až na patnáct nových modelů v tomto měřítku.

Rubriky: ,

NOVINKY NA WEBU

29.11.2014-23:59

Vytvořen profil na Facebooku

1.4.2014-23:59

Nový design stránek - ještě probíhá vychytávání much.
Na základě férové nabídky webzdarma.cz stránky přešly na placený provoz a jsou tedy bez reklam...

14.3.2014-22:55

Spuštěn projekt "NOSTALGIE". Základní přehled hraček Škoda publikován, Postupně bude doplněno podroběnjší info.

Poslední komentáře

Počitadlo

[CNW:Counter]

KONTAKT

paganini(at)cbox.cz